FAQ - częste pytania


Pytanie: Czy do używania serwisu potrzebne jest stałe połączenie z Internetem?
Odpowiedź: Tak, wymagane jest połączenie z Internetem za pomocą sieci lokalnej LAN, WIFI lub 3G. Minimalna przepustowość łącza to: download 512Kb, upload 512 Kb. Można pracować z łączami o mniejszej prędkości, ale wtedy tempo działania programu może nie być satysfakcjonujące.

Pytanie: Czy do używania serwisu potrzebuję jakiegoś programu?
Odpowiedź: Tak, potrzebny jest program kliencki. Po zarejestrowaniu w serwisie otrzymasz e-mail z informacją jak pobrać i zainstalować program.

Pytanie: Jakie są wymagania sprzętowe dla programu klienckiego?
Odpowiedź: Program kliencki wymaga do pracy Windows XP/VISTA/7/8/10, pamięć RAM 2GB (1GB dla komputerów z ATOM i Win XP). Procesor Intel Atom lub lepszy - zalecany Intel i3. Wolne miejsce na dysku 100 MB. Karta graficzna i monitor minimum 1024x768.

Pytanie: Czy z serwisem eProwadzenieBiura.pl można pracować przez przeglądarkę internetową?
Odpowiedź: Tak, klienci biura mogą pracować poprzez tzw. "Panel internetowy".
Szczegółowe informacje o korzystaniu z Panelu internetowego i zarządzaniu użytkownikami dostępne są w programie klienckim po uruchomieniu pomocy (naciskając klawisz F1) - temat ogólny "Praca z Panelem internetowym". Do pracy poprzez przeglądarkę WWW wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki: FireFox, Safari, IE, Opera lub Chrome. Panel Internetowy dostosowany jest także do urządzeń mobilnych. Pracuje w systemach: iOS, Android, Windows Phone.

Pytanie: W jaki sposób otrzymać pomoc?
Odpowiedź: Po uruchomieniu programu pojawia się główne okno Asystenta Biznesowego dające dostęp do najważniejszych funkcji systemu. Jest tam też odnośnik o nazwie „podręcznik użytkownika”. Można także kliknąć na F1 i otworzyć wbudowaną w program pomoc kontekstową zależną od otwartego okna.

Dalszą pomoc można uzyskać telefonicznie u naszego konsultanta.

Pytanie: Czy mogę zwiększyć funkcjonalność serwisu i przekazać swoje uwagi?
Odpowiedź: Tak. Masz wpływ na rozbudowę naszego serwisu i rozbudowę jego funkcjonalności. Swoje propozycje i uwagi możesz zgłaszać poprzez centrum serwisowe w programie. W tym celu z menu „Administracja” wybierz opcję „Centrum serwisowe” następnie przejdź do „Zgłoszeń serwisowych” i wpisz swoje uwagi. Twoje uwagi pomocne będą przy dalszym rozwijaniu systemu lub skontaktuje się z Toba konsultant w celu zaproponowania rozwiązania.

Pytanie: W jaki sposób zgłosić usterki w serwisie lub reklamacje?
Odpowiedź: Staramy się, aby nasz serwis był jak najwyższej jakości. Jednak gdy dostrzeżesz usterkę z menu „Administracja” wybierz opcję „Centrum serwisowe” następnie przejdź do „Zgłoszeń serwisowych” i wpisz zgłoszenie z dokładnym opisem jak doszło do usterki lub treść reklamacji, którą chcesz złożyć. W jak najszybszym terminie postaramy się zająć Twoją sprawą, możesz na zgłoszeniu serwisowym obserwować stan załatwienia zgłoszenia.

Pytanie: Czy serwis jest aktualizowany?
Odpowiedź: Tak. Od czasu do czasu przygotowujemy aktualizację. W takim przypadku program kliencki będzie przed uruchomieniem prosił o aktualizację. W przypadku komputerów z systemem operacyjnym Windows 7, Windows 8 i Windows 10 program należy uruchomić z prawami administracyjnymi. W tym celu kliknij na ikonie programu prawym klawiszem myszy i wybierz opcję "Uruchom jako administrator".

Pytanie: Gdzie przechowywane są dane, które wprowadzam?
Odpowiedź: Wprowadzane do serwisu dane przechowywane są na terytorium Polski na serwerach należących do TENVIRK Sp. z o.o. lub na kolokowanych serwerach partnerów TENVIRK również znajdujących się w odpowiednich serwerowniach na terenie Polski.

Pytanie: Jakich technologii informatycznych używa serwis?
Odpowiedź: Serwis używa tej samej technologii co oprogramowanie TenvirkMK, (którego jest pochodną). Na serwerze używany jest Windows 2008 Server i bazy danych SQL Server 2008. Do przygotowania serwisu użyliśmy technologii: .NET, XML, COM+, WebService oraz silnik aplikacji internetowych VXTEN.

Pytanie: Co zrobić jeśli mam jakiekolwiek wątpliwości?
Odpowiedź: Przeczytaj dokładnie Regulamin. Tam umieszczone są wszystkie zasady korzystania z serwisu. Możesz też zadzwonić do nas pod numer 32 346 11 08 lub napisać na adres email: pytania@tenvirk.pl.